İçeriğe geç
Download
Download is available until [expire_date]
 • Version
 • Download 124
 • File Size 49KB
 • File Count 1
 • Create Date 30 Ağustos 2022
 • Last Updated 3 Eylül 2022

MVG2 Hex Dosyaları

Aselsan 4926 ve 4822 mobil telsizler için konvansiyonel yazılım hexleri, harici bir EPROM yazıcı ile 24C... eproma yazılabilir.

“MVG2 Hex Dosyaları” hakkında 16 yorum

 1. Hex dosyasini cihaza kopyaladım . Ancak kanal listesi için mvg yazılımı ile cihaza baglanilmasi gerekiyor. Bu baglanti için bazı bilgiler mevcut ancak com port telsizin hangi soketine bağlanması gerekiyor. Cihaz ekranının olduğu sokete mi yoksa ekran gövdesinin bağlandığı kasa üzerindeki 15 pinli sokete mi bağlanacak. Bu hususta bilginiz var mı.

  1. Hocam cihazın önündeki hiroşe konnektör ile bilgisayara bağlayabilirsiniz. Cihaz “Arz Prgrm” şeklinde açılıyorsa bilgisayara bağlamaya hazırdır kanal ile açılıyorsa menüye girip aktarma modunu açmanız gerekiyor daha sonra cihaz bağladığınız com portunu seçerek MVG40 üzerinden işlem yapabilirsiniz.
   İlgili programlama kablosuna ait şemaya aşağıdaki görselden ulaşabilirsiniz.
   4926 Programlama Kablosu Şeması

 2. Cihaz “arz progrm” ifadesinden anlaşıldığına göre telsize 12v akım verildiginde programlamaya hazır oluyor doğru mu.

 3. Açıkça bilmenizi isterim ki hazine değerinde bilgi paylastiniz internette hiçbir sayfada konuya ilişkin net bir açıklama yok. 😉

  1. Çok teşekkür ederim hocam bir ara ben de baya uğraştım 4926 cihazlarla oradan kazandığım bilgi ve deneyimi aktarıyorum sadece maksat amatör telsiz hobisi gelişsin.

 4. Baudrate oranı 9600 olarak ayarlı görünüyor. Ancak denetleyici 1200/2400 desteklerini sunuyor. Bu hususta donanım ayarlarında değişiklik yapmam gerekiyor mu .

  1. Hayır hocam varsayılan ayarlarla devam edebilirsiniz fakat MVG40 yazılımı biraz dengesiz bir yazılım hazır bir telsiz kütüğü bulursanız daha az uğraşmış olursunuz bulamazsanız da kendiniz deneyebilirsiniz fakat dediğim gibi biraz sıkıntılı bir program.

 5. Peki üzerideki ikaz ışıklarının bir anlamı olacak mı. Turuncu yeşil vs. Ve birde artık çok usandirdi bu telsiz. Uzun zamandır mikrodenetleyici yazilimi geliştirdiğim için çok kolay olur diye düşünüyordum ancak artık yorucu oldu ve şu ana kadar hiç çalıştığını görmedim bunun. Elinizde hazır bir hex var mı . Sadece çalıştığına emin olmak istiyorum.

  1. Maalesef ışıkların tam olarak anlamını ben de bilmiyorum. Amatör frekanslara ait hazır kütük dosyalarını mail yolu size gönderdim.

 6. Hocam ERP dosyaları için sağolun. Elinizde hazır hex dosyanız mevcut mu . Hala mvg ile bağlantı kurma problemleri mevcut.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir